Strona główna / Atrakcje turystyczne / Szczecin - stolica regionu / Jeziora

Jeziora

Jachty na jeziorze Drawsko fot. Gmina Czaplinek Zachodniopomorskie to kraina tysiąca jezior położonych w większości na pojezierzach. Są to doskonałe tereny do aktywnego wypoczynku w otoczeniu czystej, nieskażonej przyrody i wyjątkowo urozmaiconego krajobrazu. Za sprawą urzekającego piękna, w połączeniu z nieprzebranym bogactwem fauny i flory Pomorze Zachodnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów turystycznych w Polsce. Stwarzają one doskonałe warunki dla organizacji spływów kajakowych.

Jezioro Morzycko fot. Gmina Moryń W wodach jezior żyje wiele gatunków ryb, w tym tak szlachetny jak pstrąg, lipień i troć. Nad jeziorami żyje wiele gatunków ptaków wodnych i błotnych jak: perkozy, mewy, kurki wodne, łabędzie nieme i krzykliwe, czaple, dzikie kaczki, gęsi, bociany, kormorany i żurawie. Osobliwością są jeziora jobeliowe, oligotroficzne o przeźroczystej wodzie, ze stanowiskami reliktowych roślin.

Tramwaj wodny na Pojezierzu Szczecineckim fot. Gmina Szczecinek Amatorów nurkowania zachwycają wody jezior: Drawsko, Siecino i Pile. Żeglarze znajdą wyjątkowe warunki i przygodę, pływając na jednym z jezior o powierzchni ponad 1000 ha: Dąbie, Miedwie, Myśliborskim, Drawskim, Wielimie, Lubie, Pile.

Zapraszamy nad zachodniopomorskie jeziora!

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->