Strona główna / Atrakcje turystyczne / Pojezierza

Pojezierza

Pojezierze Szczecineckie fot. Gmina Szczecinek Wypoczynek w zachodniopomorskim to nie tylko morze i piaszczyste plaże, ale także pojezierza i liczne rozproszone jeziora. Wielkie i małe, ukryte w lasach i pomiędzy morenowymi wzgórzami lub leżące tuż przy morskim brzegu.

Pojezierze Drawskie fot. Gmina Złocieniec Jedne idealnie nadają się do pływania jachtem lub na desce z żaglem, a inne przyciągają wędkarzy i miłośników nurkowania. Niektóre mają własne legendy, krążące od lat wśród okolicznych mieszkańców. Niemal nad każdym jest jakiś kemping, ośrodek wczasowy lub po prostu gospodarstwo agroturystyczne, które tylko czeka na pragnących odpoczynku od codziennych trosk. Takiej szansy nie można przegapić.

Pojezierze Szczecineckie fot. Gmina Szczecinek Pojezierza to obszary związane z występowaniem młodoglacjalnej rzeźby terenu związanej z plejstoceńskimi zlodowaceniami. Charakteryzuje je specyficzny urozmaicony krajobraz: obecność licznych jezior polodowcowych (rynnowych, morenowych, oczek polodowcowych) oraz form akumulacji polodowcowej, takich jak wzgórza morenowe, ozy, sandry, kemy, itp.

Na terenie województwa zachodniopomorskie znajdują się następujące pojezierza:

a) Pojezierze Myśliborskie,
b) Pojezierze Drawskie,
c) Pojezierze Szczecineckie,
d) Pojezierze Wałeckie.

Zapraszamy na zachodniopomorskie pojezierza z kajakiem, żaglówką, plecakiem – czeka na Was pełen wór przygód!

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->