Strona główna / Aktywny wypoczynek / Szlaki rowerowe i piesze

Szlaki rowerowe i piesze

Rajd rowerowy w Szczecinie fot. Robert Stachnik Województwo zachodniopomorskie jest jednym z najpiękniejszych, najbardziej atrakcyjnych turystycznie i czystych ekologicznie regionów Polski. Możliwości urozmaiconego wypoczynku stwarza tu wybrzeże Morza Bałtyckiego, Zalew Szczeciński, kilkaset malowniczych jezior, rzeki, lasy, puszcze, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody.

Zachodniopomorskie to również raj dla rowerzystów. Oznakowane trasy rowerowe prowadzą przez zielone, przepiękne przyrodniczo teren, często z dala od asfaltowych dróg. Dobre połączenia kolejowe umożliwiają szybkie przemieszczanie się i przewóz rowerów. Wszystko to sprawia, iż jest to region idealny na wiosenne i letnie wycieczki dla całej rodziny. Turystyka rowerowa w Szczecinie fot. Robert Stachnik

Istnieje wiele oznakowanych szlaków rowerowych i pieszych. Niektóre z nich mają rangę szlaków międzynarodowych (np. R10, Zielona Odra). Niektóre z nich się krzyżują. Daje to turystom nieograniczone wprost możliwości planowania wycieczek.

Serdecznie zapraszamy!

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->