Strona główna / Aktywny wypoczynek / Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic walking na Pomorzu Zachodnim fot. Pegaz Barlinek Kolejną propozycją aktywnego wypoczynku w regionie jest nordic walking. Przykładem kompleksowego produktu i oferty turystycznej w tym zakresie jest projekt Barlinek – Europejska Stolica Nordic Walking.  Produkt ten to 54 km oznakowanych tras o trzech różnych poziomach trudności, wypożyczalnie sprzętu, profesjonalne szkolenia, opieka instruktora, noclegi, informacja turystyczna, organizacja imprez dla turystów krajowych i zagranicznych. Barlinek to miejsce wielu rozgrywek sportowych organizowanych wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking, będącej przedstawicielem INWA Międzynarodowej Organizacji Nordic Walking –  organizacji skupiającej 22 kraje.

Nordic walking fot. Pegaz Barlinek Do rozwoju tej formy rekreacji przyczynia się także podpisanie „Porozumienia Partnerskiego w sprawie podjęcia wspólnych działań w zakresie stworzenia i promowania idei nordic walking jako markowego produktu turystycznego Województwa Zachodniopomorskiego”. Porozumienie zostało podpisane przez władze 16 samorządów gminnych tj.: Banie, Barlinek, Bierzwnik, Boleszkowice, Cedynia, Chojna Dębno, Lipiany, Łobez, Moryń, Myślibórz, Pełczyce, Nordic walking na Pomorzu Zachodnim fot. Pegaz Barlinek Przelewice, Pyrzyce,  Recz, Trzcińsko Zdrój oraz przez samorząd województwa zachodniopomorskiego. W ramach spotkań sygnatariuszy porozumienia zidentyfikowano bieżący potencjał regionu w zakresie możliwości tworzenia i promocji tej formy wypoczynku. Zamiar tworzenia tras nordic walking oraz rozwoju dalszych usług w tym zakresie zgłosiły: Boleszkowice, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Myślibórz, Przelewice i Pyrzyce.

Nadmienić należy, że „Centrum Nordic Walking, Barlinek Europejska Stolica Nordic Walking”  posiada Certyfikat „Najlepszego produktu turystycznego”, przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną.

Nordic walking na Pomorzu Zachodnim fot. Pegaz Barlinek Barlinek to miasto leżące na skraju rozległej Puszczy Barlineckiej, w otoczeniu licznych jezior i lasów. W I połowie XV wieku Barlinek został sprzedany zakonowi krzyżackiemu i jako miasto krzyżackie był łupiony przez zbrojne oddziały Polaków i Pomorzan. W II połowie XIX wieku Barlinek zaczął się rozwijać. W 1868 roku w Barlinku urodził się Emanuel Lasker – szachowy mistrz świata. Barlinek to miejsce, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe, m.in.: Barlineckie Lato Teatralne, Jarmark Ceramiczny, Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie, Festiwale Szachowe. W mieście i okolicy wytyczono kilka szlaków turystycznych, w tym szlak Emmaunela Laskera oraz Błękitną Trasę Legend. Jednak przede wszystkim Barlinek promuje się jako Europejska Stolica Nordic Walking.

Dodatkowych informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu:

Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku. Nordic walking na Pomorzu Zachodnim fot. Czasnojć

ul. Paderewskiego 7
74-320 Barlinek
tel. +48 95 / 746 28 74
fax. +48 95 / 746 28 74
e-mail: it.barlinek@wp.pl
www.it.barlinek.pl

Ośrodek Wypoczynkowy „Janowo”
ul. Polana Lecha 1
74-320 Barlinek
tel. +48 95 / 746 24 13
fax. +48 95 / 746 24 13
e-mail: biuro@janowo.com.pl
www.janowo.com.pl

Nordic Walking w Szczecinie
Klub Fitness „Mazowiecka 13”
ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
tel. +48 91  434 73 99
www.nordic-walking.szczecin.pl

Centrum Nordic Walking w Koszalinie
ul. Orląt Lwowskich 26 B
75-950 Koszalin
tel. +48 604 675 145
e-mail: biuro@centrum-nordic-walking.pl
www.centrum-nordic-walking.pl

Grupa Nordic Walking Myślibórz
tel. +48 507 025 711
e-mail: mateuszak.krystyna@gmail.com
www.mysliborz.org

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej
ul. Szpitalna 2
73-220 Drawno
tel. +48 95 / 768 21 63
e-mail: tpzd-drawno@wp.pl
www.tpzddrawno.strefa.pl

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->