Strona główna / Uzdrowiska & SPA / Uzdrowiska / Świnoujście

Świnoujście

Latarnia w Świnoujściu fot. UM Świnoujście Świnoujście to niezwykłe miasto położone na trzech wyspach – Wolin, Uznam i Karsibór. Otaczające je kolejne 41 wysepek-trzcinowisk sprawiło, że ten malowniczy rejon zyskał przydomek Krainy 44 Wysp. To miasto zewsząd otoczone wodą i bez wątpienia czerpiące z tego same korzyści.

Można tu uprawiać każdy sport wodny, zarówno na spokojniejszych wodach Zalewu Szczecińskiego lub rzeki Odry, jak i na otwartym morzu Bałtyckim. Kurort o 40 tysiącach mieszkańców, port kąpielisko, uzdrowisko dawniej było niezdobytą twierdzą morską.

Fort w Świnoujściu fot. UM Świnoujście Można się zagłębić w ten militarny klimat zwiedzając doskonale zachowane XIX-wieczne fortyfikacje na obrzeżach miasta: Fort Anioła, Fort Gerharda, Fort Zachodni. Industrialny charakter portu jest widoczny głównie w wolińskiej części Świnoujścia. Jest to miasto przygraniczne, więc pobyt tutaj jest doskonałą okazją do odwiedzenia niemieckich miejscowości. W samym mieście warto przespacerować się po Parku Zdrojowym, wejść na wieżę widokową po starym kościele protestanckim, zwiedzić neogotycki kościół pod wezwaniem NMP Gwiazdy Morza i XVII-wieczny kościół pw. Chrystusa Króla.

Świnoujście fot. UM Świnoujście Nie sposób oczywiście nie wybrać się na świnoujską plażę oddzieloną od miasta pasem chronionym wydm. W Świnoujściu swój początek ma też wiele bardzo atrakcyjnych szlaków pieszych i rowerowych – nie wolno tu zapominać o bardzo bliskim sąsiedztwie pięknego i różnorodnego Wolińskiego Parku Narodowego.

Wiatrak w Świnoujściu fot. UM Świnoujście Jako uzdrowisko Świnoujście słynie przede wszystkim z czystego, morskiego klimatu, bogatego w jod powietrza oraz złóż borowiny i źródeł wyjątkowej, jodkowo-bromkowo-sodkowej solanki. Uzdrowiskowa tradycja miasta sięga 1822 roku, kiedy to kuracjusze przybywali głównie na modne wówczas kąpiele morskie. Po odkryciu źródeł solankowych w 1897 roku, Świnoujście zyskało na popularności i z czasem rozwinęło się w jedno z najatrakcyjniejszych i posiadających najlepszą ofertę uzdrowisk na skalę europejską.

Uzdrowisko Świnoujście fot. Uzdrowisko Świnoujście Wszystkie tutejsze sanatoria i zakłady przyrodo-lecznicze mogą zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. W Świnoujściu leczy się choroby dróg oddechowych, kardiologiczne, dermatologiczne, otyłość, schorzenia narządów ruchu, układy krążenia i stany po masterktomii. Prócz profesjonalnych zabiegów leczniczych, można skorzystać także z pojedynczych zabiegów lub całych kuracji upiększających i relaksujących.

Aby kuracjusze nie nudzili się w czasie wolnym, miasto w sezonie zasypuje wręcz turystów i mieszkańców imprezami cyklicznymi i mnóstwem wydarzeń kulturalnych. Należy tu wspomnieć chociażby o Karuzeli Cooltury, FAMIE, Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak”, Muzycznej Muszli, czy Lecie nad Świną.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Świnoujście posiada:

Uzdrowisko Świnoujście fot. Uzdrowisko Świnoujście a) osiem budynków sanatoryjnych położonych w dzielnicy nadmorskiej: „Bursztyn”, „Swarożyc”, „Admirał I”, „Światowid”, „Adam-Ewa”, „Bałtyk”, „Trzygłów”, „Henryk”,
b) Zakład Przyrodoleczniczy „Rusałka” – najnowocześniejsza baza zabiegowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych, wykonuje się tu około 30 rodzajów zabiegów, obiekt klimatyzowany,
c) Zakład Przyrodoleczniczy „Bałtyk” – przystosowany dla osób niepełnosprawnych, wykonuje się tu 20 rodzajów zabiegów, znajduje się tu również jedyny w mieście basen solankowy, w którym odbywają się zajęcia gimnastyki rehabilitacyjnej,
d) Zespół Restauracji Uzdrowiskowych, w których serwowane są tradycyjne potrawy kuchni polskiej.

Uzdrowisko Świnoujście świadczy usługi :

Uzdrowisko Świnoujście fot. Uzdrowisko Świnoujście a) turnusy sanatoryjne i szpitalne ze skierowaniem z NFZ,
b) leczenie ambulatoryjne ze skierowanie z NFZ,
c) wczesną rehabilitację kardiologiczną ze skierowaniem ze szpitala specjalistycznego,
d) pobyty lecznicze z zabiegami,
e) pobyty wczasowe, świąteczne,
f) wczasy odchudzające,
g) zabiegi.

Uzdrowisko Świnoujście zapewnia:

a) nowoczesną bazę hotelową i zabiegową przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych – pokoje o wysokim standardzie z łazienkami i balkonami, wyposażone w TV-SAT, chłodziarki, czajniki bezprzewodowe, telefony i łącza internetowe,
b) całodzienne wyżywienie (dieta lekkostrawna lub ogólna),
c) całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
d) szeroką gamę zabiegów przyrodoleczniczych (około 50 rodzajów) w oparciu o surowce naturalne: borowinę nizinną i solankę bromkowo-jodkowo-sodkową (basen solankowy, okłady borowinowe, a także masaże suche i podwodne, bicze szkockie, terapia prądowa, laser),
e) odnowę biologiczną, saunę i solarium.

Uzdrowisko Świnoujście posiada również ofertę dodatkową:

Uzdrowisko Świnoujście fot. Uzdrowisko Świnoujście a) zajęcia fitness,
b) saunę,
c) jaccuzi,
d) solarium,
e) wieczorki taneczne,
f) parking,
g) oferty wycieczek krajowych i zagranicznych.

Uzdrowisko Świnoujście specjalizuje się w leczeniu chorób:

a) kardiologicznych,
b) dermatologicznych,
c) pulmonologicznych,
d) reumatologicznych,
e) układu narządu ruchu,
f) układu oddechowego,
g) układu krążenia,
h) kobiet po mastektormii,
i) leczeniu otyłości.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:
 
Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Zakład Usług Uzdrowiskowych

Biuro Informacji i Obsługi Klienta
ul. E. Gierczak 1
72-600 Świnoujście
tel. +48 91 321 44 52
fax. +48 91 327 18 04
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko.pl
www.uzdrowisko.pl

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->