Strona główna / Uzdrowiska & SPA / Uzdrowiska / Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Regaty turystyczne na Zalewie Kamieńskim fot. Uzdrowisko Kamień Pomorski Kamień Pomorski, malowniczo położony nad Zalewem Kamieńskim, to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. O jego bogatej przeszłości świadczą znakomicie zachowane zabytki – perły architektury sakralnej i świeckiej.

Katedra w Kamieniu Pomorskim fot. Robert Stachnik To niewielkie miasto oddalone jest od morza o zaledwie kilka kilometrów. Ciekawa historia miasta, w którym znajdowało się jedno z pierwszych biskupstw na Pomorzu Zachodnim, zachęca do zwiedzenia zabytków skupionych wokół Starego Miasta i zespołu katedralnego. Do najciekawszych należą: romańsko-gotycka bazylika św. Jana Chrzciciela, pałac biskupi, plebania i dom dziekana oraz przykatedralny wirydarz z cennymi gatunkami drzew.

Organy w Katedrze w Kamieniu Pomorskim fot. Uzdrowisko Kamień Pomorski Dzięki wysokiej klasy barokowym organom katedralnym od 45 lat odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal ten w 2008 roku został laureatem konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na wydarzenie promujące region zachodniopomorski.

Zainteresowanie gości Ratusz w Kamieniu Pomorskim fot. Uzdrowisko Kamień Pomorski wzbudzi także gotycko-renesansowy ratusz, pieczołowicie odbudowany ze zniszczeń wojennych oraz częściowo zachowany system dawnych umocnień z murami obronnymi, fosami oraz Bramą i Basztą Wolińską – obecnie Muzeum Kamieni.

Sport to zdrowie. Tą maksymą mógłby witać kuracjuszy Kamień Pomorski. otoczone wodnymi akwenami cieśniny Dziwny, Zalewu Kamieńskiego i Zatoki Cichej miasto daje możliwość uprawiania każdego sportu wodnego, od wędkarstwa, przez kajakarstwo, żeglarstwo, aż po windsurfing czy kitesurfing. Ci, którzy wolą przeżywać emocje sportowe z pozycji obserwatora również nie będą zawiedzeni. Zalew Kamieński co roku staje się placem boju w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata w żeglarstwie w klasie Optimist oraz innych regatach i zawodach wędkarskich.

Uzdrowisko Kamień Pomorski Zakład Przyrodoleczniczy fot. Robert Stachnik Kamień Pomorski to także nadmorskie uzdrowisko posiadające złoża borowiny i źródła solankowe, które w połączeniu z nadmorskim klimatem tworzą tu centrum leczenie schorzeń reumatologicznych, narządu ruchu, układu krążenia oraz neurologicznych, a także rehabilitacji ortopedycznej, kardiologicznej i po mastektormii. Na kuracjuszy czekają sanatoria oraz zakład przyrodoleczniczy, który oferuje również szereg profesjonalnych zabiegów upiększających i pielęgnujących urodę.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Kamień Pomorski zapewnia:

a) pięć budynków sanatoryjnych: „Chrobry”, szpital uzdrowiskowy „Mieszko”, „Gryf”, „Dąbrówka” i Zakład Przyrodoleczniczy „Feniks”, Uzdrowisko Kamień Pomorski
b) położenie w Parku Zdrojowym pośród zieleni i w oddaleniu od zgiełku,
c) zabiegi w sanatoriach, Zakładzie Przyrodoleczniczym i na basenie krytym,
d) bazę zabiegową dostępną 6 dni w tygodniu,
e) główne profile lecznicze: reumatologia, neurologia, schorzenia układu krążenia, kardiologia i ortopedia.

Uzdrowisko Kamień Pomorski ma swojej ofercie:

a) naturalne surowce lecznicze: borowina i solanka, Park zdrojowy fot. Uzdrowisko Kamień Pomorski
b) ofertę zabiegów leczniczych dla kobiet po masterktomii oraz elektrolecznictwo, światłolecznictwo, kąpiele solankowe, okłady borowinkowe i wiele innych,
c) unikalną Jaskinię Solną, która zapewnia odprężenie i relaks w mikroklimacie naturalnej groty solnej,
d) masaże – klasyczny i podwodny;
e) kąpiele – solankowe i kwasowęglowe,
f) fizykoterapię,
g) dla ceniących spokojny umysłowy relaks – stoliki szachowe w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego,
h) pozauzdrowiskową ofertę – wycieczki, spektakle, koncerty, regaty.

Uzdrowisko Kamień Pomorski poleca:

Uzdrowisko Kamień Pomorski Zakład Przyrodoleczniczy fot. Robert Stachnik a) pakiet „Aktywny wypoczynek” (odpoczynek przez ruch),
b) pakiet „Dla Rencistów” (odbudowa i regeneracja zdrowia),
c) pakiet „Slim line” (wspaniała linia nie tylko dla kobiet),
d) pakiet „Antystresowy weekend” (3 dni relaksu  i odpoczynku),
e) pobyty świąteczne i noworoczne (rodzinna atmosfera i wspaniały wypoczynek).

Uzdrowisko zaprasza również firmy do organizowania pobytów konferencyjnych i szkoleniowych oraz odnowy biologicznej dla swoich pracowników.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:

Uzdrowisko Kamień Pomorski Sp. z o.o. Logo uzdrowisko Kamień Pomorski

Biuro Marketingu
ul Szpitalna 13
72-400 Kamień Pomorski
tel. +48 91 382 50 43 lub + 48 91 382 50 42
fax. +48 91 382 11 35
e-mail: marketing@uzdrowisko-kamienpomorski.pl
http://www.uzdrowisko-kamienpomorski.pl

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->