Strona główna / Uzdrowiska & SPA / Uzdrowiska / Kołobrzeg

Kołobrzeg

Kołobrzeg fot. Robert Gauer Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast Polski położonym w północno-środkowej części województwa zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty. To jedno z największych kąpielisk nad Morzem Bałtyckim, port i kurort jednocześnie, a także jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, jeszcze do XIX wieku będące twierdzą morską, po której dziś zostały już tylko nieliczne fragmenty murów fortyfikacyjnych i fortów.

Współczesny Kołobrzeg nie bez powodu zwany jest „Perłą Bałtyku”. To najpiękniejsze polskie uzdrowisko, które sława sięga 200 lat. Historia miasta od zawsze była związana z solą. Najpierw z jej produkcją, później zaś, gdy zamknięto kołobrzeskie saliny, zaczęto wykorzystywać solankowe źródła do celów leczniczych. W 1830 roku w mieście funkcjonował już pierwszy zakład kąpieli solankowych, rozpoczynając uzdrowiskową tradycję Kołobrzegu.

Kołobrzeg fot. Robert Gauer Dziś to największe uzdrowisko w Polsce. Dlatego jest doskonałym celem leczniczej podróży dla tych, którzy podczas pobytu nie chcą odcinać się od miejskich rozrywek. Do Kołobrzegu przyjeżdża się zarówno po zdrowie, jak i wypoczynek – tu wakacje trwają cały rok. Spacer po mieście to przygoda z historią i wielka przyjemność. Miasto, poza nowoczesnymi sanatoriami, oferuje kuracjuszom również organizowane koncerty, teatr, kino, muzeum, galerię, aquapark, hale sportowe i stadiony, baseny kryte i odkryte, a nawet lodowisko. Z dala od gwaru ulic pospacerować można nadmorską promenadą, odpocząć na plaży, skorzystać ze szlaków pieszych i rowerowych, zaznać uroków wędkowania morskiego lub próbować złowić w nurcie Parsęty srebrzystą troć.

Latarnia w Kołobrzegu fot. Robert Gauer Z roku na rok rośnie także zainteresowanie uprawianiem sportów wodnych i nurkowaniem w poszukiwaniu starych wraków. Coraz popularniejsze stają się też loty widokowe, paralotnie, przejażdżki konne. Atrakcją jest także 6-kilometrowa trasa rowerowa, która po jednej stronie ma wydmy i plażę, a po drugiej Ekopark z licznymi gatunkami ptactwa wodnego i roślinności. To niezwykle malownicze połączenie krajobrazów stwarza doskonałe warunki do aktywnego odpoczynku.

Łagodny, morski klimat miasta, rześkie wiatry bogate w jod i ozon wpływają korzystnie na drogi układu oddechowego, poprawiając jednocześnie odporność organizmu, szczególnie u dzieci, które leczy się tu m.in.: na astmę i alergie już od 60 lat. Mikroklimat i położenie w pasie chronionego krajobrazu w połączeniu z nowoczesnymi zabiegami przyrodoleczniczymi pozwalają skutecznie leczyć większość schorzeń.

Uzdrowisko Kołobrzeg fot. Uzdrowisko Kołobrzeg Kołobrzeskie skarby – białe i czarne złoto, to solanka i borowina, które pomagają na choroby reumatyczne, bóle, zapalenia narządu ruchu, na choroby układu krążenia, układu pokarmowego, choroby kobiece, a także na urodę, poprawiając ujędrnienie i wygląd skóry.

To wszystko sprawia, że profil leczniczy Uzdrowiska Kołobrzeg jest bardzo szeroki. Leczy się tu i rehabilituje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych kuracjuszy cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych, kardiologiczne, układu nerwowego, wydzielania wewnętrznego i przemiany materii, a także na choroby skórne, tarczycy, otyłość i cukrzycę.

Uzdrowisko Kołobrzeg fot. Uzdrowisko Kołobrzeg Najtrudniejszy będzie wybór spośród wielu doskonale przygotowanych sanatoriów i domów uzdrowiskowo-wypoczynkowych, oferujących zakwaterowanie, wyżywienie i całodobową opiekę.

Uzdrowisko Kołobrzeg prowadzi lecznictwo uzdrowiskowe w formie:

a) szpitali uzdrowiskowych,
b) sanatoriów,
c) leczenia ambulatoryjnego.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Kołobrzeg zapewnia:

Uzdrowisko Kołobrzeg fot. Uzdrowisko Kołobrzeg a) cztery budynki sanatoryjne: „Mewa”, „Muszelka”, „Słoneczko” i odnowiony budynek „Perła Bałtyku”,
b) bazę diagnostyczno-leczniczą, w oparciu o którą leczy się choroby dróg oddechowych, schorzenia kardiologiczne, schorzenia narządu ruchu oraz przemiany materii,
c) pobyty lecznicze, wypoczynkowe i rehabilitacyjne, w obiektach położonych ok. 100 m od plaży,
d) zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-Sat i lodówką,
Uzdrowisko Kołobrzeg fot. Uzdrowisko Kołobrzeg e) całodzienne wyżywienie,
f) bogaty program imprez towarzyszących,
g) szeroki wachlarz zabiegów balneologicznych, hydroterapeutycznych, kinezyterapeutycznych i fizykoterapeutycznych.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:

Uzdrowisko Kołobrzeg SA

ul. Ściegiennego 1
78-100 Kołobrzeg
tel. +48 94 352 60 46 lub +48 94 354 88 25
fax. +48 94 352 24 44
e-mail: biuro@uzdrowisko.kolobrzeg.pl
http://www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->