Strona główna / Uzdrowiska & SPA / Uzdrowiska / Połczyn Zdrój

Połczyn Zdrój

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Agnieszka Jaros-Nargit Połczyn-Zdrój jest jedynym uzdrowiskiem leżącym w malowniczej krainie zwanej Pojezierze Drawskie. Koszalin znajduje się stąd w odległości 57 km, a Szczecin 150 km. Usytuowanie miasta w kotlinie, pośród morenowych wzgórz, jezior i lasów – częściowo należących do Drawskiego Parku Krajobrazowego, stanowi o jego uroku i nieocenionych walorach klimatyczno-leczniczych.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Uzdrowisko Połczyn Zdrój Chlubą miasta jest piękny i rozległy Park Zdrojowy o powierzchni 80 ha, z bujną roślinnością, efektownym amfiteatrem, fontannami i wodotryskami, poprzecinany siecią alejek. Znajdują się tu sanatoria, pijalnia wody mineralnej „Joasia”, korty tenisowe, 2 baseny otwarte oraz 1 kryty (na terenie Zakładu Lecznictwa Uzdrowiskowego „Gryf”), boisko do siatkówki, szachy-giganty, liczne kawiarenki, 3-km ścieżka zdrowia, a także niedawno wybudowany 23 ha zalew, który bardzo wzbogacił krajobraz parku i stał się ulubionym miejscem wędkarzy i spacerowiczów. Park to także doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku – joggingu i nordic walkingu.

Park Zdrojowy fot. Uzdrowisko Połczyn Zdrój Atrakcją miasteczka jest urocza, zabytkowa starówka z ryneczkiem z fontanną i przylegającymi do niego uliczkami i deptakiem spacerowym otoczonym zabytkowymi kamieniczkami oraz średniowieczny kościół i zamek. Miasto posiada również ofertę dla sportowców – nowo wybudowana hala widowiskowo-sportowa oraz oferta zabiegowo-rehabilitacyjna sanatoriów sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na organizację obozów kondycyjnych.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Powiat świdwiński Okolice Połczyna-Zdroju ze względu na niezwykle urozmaiconą rzeźbę terenu nazywane są „Szwajcarią Połczyńską”. O pięknie krajobrazu można przekonać się wędrując oznakowanymi szlakami pieszymi. Warto wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę historycznym „Szlakiem Solnym”, którym niegdyś wożono sól z nad Bałtyku do Wielkopolski.

Uzdrowisko Połczyn Zdroj fot. Robert Stachnik Połczyn-Zdrój to także świetna baza wypadowa na piesze i rowerowe wędrówki, spływy kajakowe czy konne przejażdżki. Polecamy głównie wycieczki rowerowe: ścieżką rowerową wiodącą nasypem nieczynnej linii kolejowej z Połczyna-Zdroju do Złocieńca, szlakiem niebieskim „Pradoliną Dębnicy” oraz czerwonym „Szlakiem Szwajcarii Połczyńskiej”. Szlak ten wiedzie przez: Drawski Park Krajobrazowy, w tym przez bukowe bory rezerwatu przyrodniczego „Dolina Pięciu Jezior”.

Park Zdrojowy fot. Uzdrowisko Połczyn Zdrój Chcąc podziwiać panoramę Pojezierza Drawskiego warto wejść na położoną przy szlaku wieżę widokową (48 m), górującą na największym wzniesieniu w okolicy, zwanym Wolą Górą (219 m n.p.m.). W pobliżu Połczyna Zdroju można wypocząć w prawdziwie wiejskiej atmosferze, którą zapewniają położone wśród lasów i jezior gospodarstwa agroturystyczne, oferujące między innymi całodzienne wyżywienie przygotowane z własnych produktów, a także aktywne uczestnictwo w życiu gospodarstwa.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Uzdrowisko Połczyn Zdrój Uzdrowisko Połczyn Zdrój ma najdłuższą tradycję wśród podobnych miejsc w północnej Polsce. Na przestrzeni wieków na tych terenach uprawiano winorośl, produkowano szkło i witraże, później także piwo, aż do odkrycia w 1688 roku źródła leczniczej wody i złóż borowiny. Od tego momentu miasto zaczęło się prężnie rozwijać jako uzdrowisko i na tym kierunku skupia się do dziś. W 1705 roku funkcjonował tu już pierwszy dom zdrojowy. Do dziś istnieją sanatoria wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. Mocno doświadczone i zniszczone przez wojny miasto na powrót odzyskało swoją świetność i z powodzeniem powróciło do funkcji uzdrowiskowych.

Dziś o Połczynie mówi się „kurort z duszą”. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych uzdrowisk w Polsce. Z powodzeniem można tu leczyć i rehabilitować schorzenia neurologiczne, ortopedyczne, reumatyczne oraz ginekologiczne. O kuracjuszy zadba personel każdego z funkcjonujących tu sanatoriów zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej części miasteczka.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. zapewnia:

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Robert Stachnik a) cztery budynki sanatoryjne: „Gryf”, „Irena”, „Borkowo”, „Podhale”,
b) pokoje o wysokim standardzie,
c) całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
d) bazę zabiegową dostępną 7 dni w tygodniu w miejscu zakwaterowania,
e) profile lecznicze: reumatologię, neurologię, ortopedię, ginekologię,
f) turnusy: rehabilitacyjne, NFZ, ZUS,
g) konferencje, szkolenia,
h) nowo otwartą doskonale wyposażoną salę fitness.

Strefa „SPA – Zdrojowe Zacisze” oferuje:

Uzdrowisko Połczyn Zdroj fot. Robert Stachnik a) nowo otwarty obiekt,
b) pokoje o wysokim standardzie,
c) zabiegi na ciało, twarz, masaże,
d) kapsułę spa,
e) gabinety z hydroterapią,
f) jaccuzi z podgrzewanymi leżankami,
g) sauny,
h) łaźnię błotno-parową,
i) gabinet manicure, pedicure,
j) zabiegi wykonywane przez specjalistów, kosmetykami renomowanych firm.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. oferuje:

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Uzdrowisko Połczyn Zdrój a) naturalne surowce lecznicze: borowina i solanka,
b) ofertę ponad 50 zabiegów leczniczych, m.in.: zawijania borowinowe, tampony borowinowe, itp.
c) różnorodne masaże: gorącymi kamieniami, ziołowymi stemplami, refleksyjny stóp, borowinowy, wyszczuplający, klasyczny, podwodny, wibracyjny, relaksacyjny twarzy,
d) aktywny wypoczynek: basen kryty z sauną, basen zewnętrzny, aquaaerobik, ścieżkę rowerową, szlaki wędrowne, nordic walking,
e) codzienną porcję tańca i muzyki, a także wycieczki i inne atrakcje.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. poleca gotowe pakiety pobytowe:

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Uzdrowisko Połczyn Zdrój a) tradycjonalistom – Klasyczną kurację uzdrowiskową,
b) niezdecydowanym – Kurację w pigułce,
c) emerytom – Kurację dla seniora,
d) dbającym o linię – Smukłą sylwetkę,
e) zabieganym – Weekendowy Mini Relaks,
f) firmom – pobyty konferencyjne i szkoleniowe,
g) brydżystom – Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy (miesiąc styczeń),
h) wszystkim – pobyty świąteczne i noworoczne.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:

Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój fot. Uzdrowisko Połczyn Zdrój Dział Sprzedaży
ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn Zdrój
tel. +48 94 366 21 65 lub +48 94 366 26 86
fax. +48 94 366 21 65
e-mail: sprzedaz@uzdrowisko-polczyn.pl
http://www.uzdrowisko-polczyn.pl

SPA Zdrojowe Zacisze

ul Solankowa 8
78-320 Połczyn Zdrój
tel. +48 94 366 26 73
fax. +48 94 366 21 34
e-mail: spa@uzdrowisko-polczyn.pl
http://www.spa-polczyn.pl

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->