Strona główna / Natura / Ogrody

Ogrody

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach fot. Robert Stachnik Ogród dendrologiczny jest to wyodrębniony obszar, na którym, znajduje się cenna kolekcja drzew i krzewów, utrzymywana w celach naukowo – badawczych lub ochroną rzadkich gatunków i ich odmian. Przeważnie znajdują się tam również szkółki i punkty sprzedaży roślin. Większość ogrodów dendrologicznych specjalizuje się w uprawie i hodowli tych roślin.

Ogród Dendrologiczny w Glinnej fot. UMWZP Warto odwiedzić jeden z ogrodów dendrologicznych w naszym regionie i obejrzeć tą wspaniałą przyrodę. Zapraszamy do gminy Przelewice, gdzie znajduje się Ogród Dendrologiczny. W gminie Stare Czarnowo pod Szczecinem znajduje się jeden z najstarszych polskich ogrodów – Arboretum w Glinnej. Został on założony na początku XIX wieku. W gminie Będzino pod Koszalinem znajdują się Ogrody Tematyczne w Dobrzycy. Ponadto można zwiedzić: Arboretum w Karnieszewicach (gmina Sianów), Ogród Botaniczny w Szczecinie, czy Park Zdrojowy w Połczynie Zdroju.

Serdecznie zapraszamy!

rpo

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

-->